Трима младежи, обирали жени нощем, са задържани при специализирана акция, съобщи МВР.
Операцията е проведена на територията на столичния комплекс “Младост”, след като в петък в полицията са получени два сигнала за последователно извършени грабежи. Акцията била внимателно планирана, служителите на реда разполагали с информация, че грабителите се предвижват с “Пежо“ кабриолет. Така пред денонощен хранителен магазин те засекли колата, управлявана от И.С. на 21 години и я спрели за проверка. Заедно с шофьора са задържани и неговите спътници Д.К. на 21 години и А.П. 19-годишен, и тримата с адрес в кв. “Обеля”. При извършената проверка в автомобила са открити множество мобилни телефони, а в хода на проведените оперативни действия е установено, че само за три дни - от 2 до 4 април, тримата са извършили шест грабежа. Почеркът им е идентичен – действали в тъмната част на денонощието, придвижвали се с колата на изгасени фарове, издебвали жени, които се прибирали към домовете си, в удобен момент ги приближавали с пежото, през отворения прозорец грабвали чантите им и бързо напускали. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.