Ди Киро открива изложба от болнично легло

https://blitz.bg/kultura/di-kiro-otkriva-izlozhba-ot-bolnichno-leglo_news16641.html Blitz.bg

От болничното си легло във Военно медицинска академия в София художникът Димитър Киров, наричан Ди Киро, ще открие задочно утре изложба в Пловдив, съобщава "24 часа".

Той показва най-новите си творби в галерията "Червеното пони", създадена в последните месеци преди здравословното му състояние рязко да се влоши. Вече близо 4-ри месеца маестрото е в реанимация. Галерисгката Рени Шишкова се колебаела дали да не отмени планираната още през април изява. В миговете, в които е в съзнание, самият Ди Киро заръчал на своята муза - съпругата си Русалия, непременно да нареди експозицията. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай