Казанлъчани се прощават днес с д-р Китов и искат паметна плоча и улица на негово име в града си

https://blitz.bg/kultura/kazanlachani-se-proshtavat-dnes-s-d-r-kitov-i-iskat-pametna-plocha-i-ulica-na-negovo-ime-v-grada-si_news14780.html Blitz.bg

Казанлъчани се прощават днес с д-р Китов и искат паметна плоча и улица на негово име в града си. Улица на името на д-р Георги Китов и паметна плоча на именития археолог да има в Казанлък ще предложи на общинските съветници кметът на града Стефан Дамянов, след като изминат 40 дни от неговата смърт, какъвто е обичаят на православното християнство, информираха от община Казанлък.

Делегация с кметове на населени места от старозагорски регион, музейни работници и делегация от казанлъшката община днес се покланят пред тленните останки на именития археолог и си вземат последно сбогом с него. В съболезнователно писмо до житейската спътница на д-р Китов археоложката Диана Димитрова от казанлъшката община се казва: От утре ще бъдем без откривателя на Долината на царете, без Почетния гражданин на Казанлък, без учения ст.н.с. д-р Георги Китов. Без човека, който беше нетърпелив да работи и живееше да вижда, както в миналото, така в бъдещето”. Писмото продължава с надеждата и утехата, че пътят на учения не свършва с неговата кончина и с недоизживяния му живот, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в Стара Загора. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай