За да отпразнува 233-та годишнина от подписването на американската Декларация на независимостта, духов квинтет на Оркестъра на въоръжените сили на САЩ в Европа ще изнесе концерт на 2 юли /четвъртък/, от 12.00 ч., на площада пред Народния театър „Иван Вазов”.
Квинтетът гостува в България, за да се включи в честването на Деня на независимостта на САЩ, който Американското посолство организира, както и за да поздрави столичани с музиката си. Квинтетът е базиран в Хайделберг, Германия и ще свири забавна музика - джаз, маршове и популярна класика.
Оркестърът на въоръжените сили на САЩ в Европа изнася концерти повече от 200 пъти годишно и е свирил в над 20 европейски и близкоизточни страни.
Концертът се осъществява със съдействието на Дирекция „Култура” на Столична община./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.