Нов български културен институт ще бъде открит през 2010 г. в Лондон, съобщи "Дневник".
За това са се договорили министърът на културата Вежди Рашидов и посланика на Великобритания в България Стийв Уилямс.
Министър Вежди Рашидов благодари за оказваната последователна подкрепа от британски експерти в процеса на формиране на културната политика на България в периода на присъединяване на страната към Европейския съюз и за активното и разнообразно сътрудничество между български и британски културни институции.
Той е подчертал, че опознаването и сближаването на двата народа е от най-важните предпоставки за положителното развитие на двустранните отношения и изрази надежда, че и британската публика ще има възможност да се запознае с древната и съвременна българска култура./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.