Съдът отсече: Снимките на "Непобедимите 2" в Деветашката пещера са незаконни!

https://blitz.bg/kultura/sadat-otseche-snimkite-na-quotnepobedimite-2quot-v-devetashkata-peshtera-sa-nezakonni_news167677.html Blitz.bg

Снимките на култовия филм "Непобедимите" 2 в Деветашката пещера са незаконни. Това постанови Върховният административен съд, съобщават от природозащитна организация „Зелени Балкани”.

Преди около година беше подаден граждански сигнал, че снимането на "Непобедимите 2" в Деветашката пещера има крайно негативно влияние върху зимуващите в нея прилепи и нарушава редица закони и нормативни актове. На първа инстанция Административният съд в Плевен също отсъди в полза на неправителствените организации и така на две инстанции Министерството на околната среда и водите и РИОСВ-Плевен загубиха съдебната битка

Присъдата на ВАС е окончателна и не подлежи на обжалване./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай