Кметът на Димитровград Стефан Димитров преряза лентата на новото читалище в квартал “Марийно”, а синовете на Хайтов, Александър и Здравец, го благословиха с бащиното си име. Двамата наследници на автора на “Диви разкази” пристигнаха в Димитровград специално за откриването на културното средище и бяха обявени за негови почетни членове.
Александър Хайтов направи първото дарение на читалището – книги, издавани през годините от баща му.
Марийно е един от поизостаналите квартали на Димитровград и факта, че вече има читалище, говори за амбицията на хората да възродят старите традиции на квартала когато тук имаше певчески и танцови състави и различни други забавления, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в Хасково. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.