Кметът на Сливен Йордан Лечков заяви днес на брифинг в общината, че е получил стихотворение по пощата. Стихотворението "Потурко" бе раздадено присъстващите журналисти. Лечков допълни, че не знае кой е авторът му.
Докоснете се и вие до част от пощата, която получава кметът на Сливен.
"Потурко"
С калпак накривен
и с оскъдна усмивка,
войнствен и смел
като Генерал Гурко,
пременен във костюм
и със новата ризка,
крачи по главната нашият Пурко.
Идвайте хора да се събираме,
Ще правиме цивилизация.
От строителство вече разбираме,
Да изградиме канализация.
Чука и трака нашият Пурко,
Копа и реже в несвяст.
Обади се на съседа Потурко –
Бързо, чакам те на Стария бряст.
Аман от тези управници,
Трябва ни повече власт.
Събери малко продажници,
Да се провикне народният глас.
Кмета, казва, е цербер,
Я налей малко боза.
Ще захвърля овехтелия гербер,
А ще закича червената роза.
В подписки и прокурорски закачки,
Лятото мина и наближи зимъс.
Свършиха присвоените пачки
И стигнахме пак до американския сакъз.
Преврата остана си мит,
Но пък видите ли – бях Господин.
Спокойно, догодина пак ще сме хит,
Па макар и за ден един.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.