В Ловеч откриха Феста на младите в театъра

https://blitz.bg/kultura/v-lovech-otkriha-festa-na-mladite-v-teatara_news60889.html Blitz.bg

Днес в Драматичен театър-Ловеч бе открит със спектакъла "Пеперудите са всъщност изтребители" на Сдружение "По действителен случай" 8-дневния фест "Младите в театъра 2009", предаде кореспондент на БЛИЦ.

Програмата му включва общо 8 дебютни постановки и откриването на 3 изложби: Муждународно трианале на сценичния плакат, "Черно и бяло" - сценография от студенти и преподаватели от Нов български университет и "Театрални мигове" - сценография от Национална художествена академия.

На 4 октомври пък ще концентрират Консорт за старинна музика Кончерто антико (Consort of Early Music CONCERTO ANTICO) с бароковото сопрано Моника Иванова, а 4 дни по-късно - родното трио музиканти "The Boomwhackers", което критици окачествяват като "свободно пулсиращи жонгльори на звуци, думи и ритми".

Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай