Катрин Вачева "кацна" на Марс – или поне на най-близката до него земна версия. Манекенката отпразнува рождения си ден в пустинята Вади Рум в Йордания – място, което туристите отдавна наричат Червената планета на Земята.
И докато милиони още се питат дали има живот на Марс, Катрин се пошегува в клипче:
"Щом аз съм тук – значи живот има!"


Екзотичният камп Memories by Aicha – 5-звездна перла насред пустинята – е световноизвестен със стъклените си иглута под формата на сфери, където гостите буквално спят под звездите.
Именно там моделката посрещна празника си, сменяйки няколко атрактивни тоалета и заснемайки невероятни кадри, достойни за филмова продукция.
Марсианско преживяване, истински страх и неподправена магия
"Йордания беше в списъка ми с мечтани дестинации. Имаше и страх – границата с Газа е близо и имаше напрежение. Но турагенцията ме увери, че е спокойно", споделя Катрин с вълнение.





След Аман и Мъртво море, тя стига и до сърцето на древния свят – Петра. Фотогеничният каньон, Съкровищницата и 15-километровият преход я оставят без дъх.
На връщане бедуин я качва на висок арабски кон, а местен гримьор ѝ рисува очите с традиционния кohl, изработен от сажди – грим, който държи 3 дни и според местните предпазва от уроки.


"В пустинята е красиво, но и зловещо. Без обхват, без интернет, само 4-5 души персонал. Нощем – тишина, червена почва и непробиваема тъмнина. Чувствах се сякаш наистина не сме сами…", споделя още с нас Катрин Вачева. И добавя, че е усетила енергията на мястото така силно, че дори след връщането си в България я е носила дни наред.
Любопитна подробност е, че Вади Рум е сниман в "Марсианецът", "Пришълецът", "Междузвездни войни" – и сега официално и в личния албум на родната моделка. Тя си донесе и пликче с червена почва – "спомен от Марс", както сама казва.