Легендарен журналист взе голямото решение!

Водещият дебютира в БНТ през далечната 1975 г., когато е едва 26-годишен

https://blitz.bg/layfstayl/legendaren-zhurnalist-vze-golyamoto-reshenie_news1091409.html Blitz.bg

Един феномен в българския ефир е взел окончателно решение – текат последните месеци на известния телевизионен водещ. Легендарният журналист, който наскоро навърши достолепните 76 години, възнамерява да се оттегли в заслужена почивка. Новината бе потвърдена от самия него.

"Да, годините вече са понатрупаха и е напълно закономерно да сляза от екран. Вероятно ще водя предаването си до края на годината, след което ще се пенсионирам и ще се оттегля в заслужена почивка. Стига толкова", сподели лицето на предаването "Делници", което се излъчва всеки следобед по "Евроком" и събира широка аудитория.

Колебания за точната дата и впечатляващ юбилей

Първоначално водещият е възнамерявал да приключи с изявите си до края на телевизионния сезон това лято. Ръководството на "Евроком" обаче настоява той да се завърне през септември и да остане в ефир до края на календарната година. Журналистът все още се колебае дали да не сложи край на кариерата си още това лято.

Тази година той чества голям творчески юбилей – половин век на екран! С такъв внушителен стаж не може да се похвали нито един негов колега. Водещият дебютира в БНТ през далечната 1975 г., когато е едва на 26 години.

От новинар до любимец на публиката

След като е одобрен на конкурс за говорители, той чете новините, а впоследствие води популярни предавания като "Мелодия на годината" и "Златният Орфей".

След съкращение от БНТ след промените, той работи в редица частни телевизии, а от 2013 г. е част от екипа на "Евроком". Неговото предаване "Делници" се утвърди като едно от най-гледаните в ефира на кабелната телевизия, събирайки вярна и ревностна аудитория.

"Аз съм пенсионер от години, но няма да ви казвам какъв е размерът на пенсията ми. Не е от най-ниските, но не е и много висока. Все пак, при положение, че вече имам над 50 години стаж, май наистина ми е време за почивка", споделя журналистът. Той все още няма конкретни планове за пенсионирането си, освен да си почине и да осъществи няколко отдавна набелязани екскурзии.

Разберете името на легендата на show.blitz.bg

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
Магдалена Иванова
преди 1 година

Най-накрая Всяка година завършват стотици студенти журналистика и как пък не намерихте едно лице да седне на този стол.Ще го запомня с израза 'Времето Ви идтече"

Откажи