Вярно ли е, че карането на неутрална предавка е полезно

Това, което някога е имало известна доза смисъл, до голяма степен се е превърнало в мит

https://blitz.bg/skorost/vyarno-li-e-che-karaneto-na-neutralna-predavka-e-polezno_news1126608.html Blitz.bg

Има доста твърдения, че движението на автомобила на неутрална предавка пести гориво и намалява износването на трансмисията. Действителността обаче може да е малко по-различна и дори против закона.

В продължение на десетилетия шофьорите са си предавали идеята, че превключването на неутрална предавка при спускане по инерция е хитър трик. Логиката звучи убедително: двигателят не се използва и си почива, колата уж пътува „безплатно“, без да използва гориво и натоварва по-малко трансмисията.

В действителност, съвременните превозни средства и дори много по-стари, разказват съвсем различна история. Това, което някога е имало известна доза смисъл, до голяма степен се е превърнало в мит, който може да доведе до разхищение на гориво и да компрометира безопасността.

Верни ли са най-честите твърдения за използването на неутралната предавка в колата прочетете в auto.blitz.bg

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай