За цял хотел ли? 10 000 евро за шест нощувки у нас заради "Евровизия"

Гостите на столицата ни догодина заради музикалния конкурс ще трябва да се бръкнат доста дълбоко, предприемчиви нашенци вдигнаха цените

https://blitz.bg/layfstayl/za-cyal-hotel-li-10-000-evro-za-shest-noshtuvki-u-nas-zaradi-evroviziya_news1152927.html Blitz.bg
© Getty Images

Буквално два дни, след като Дара спечели музикалния конкурс и стана ясно, че България ще е домакин на "Евровизеия" през месец май 2027 година, предприемчиви нашенци рязко надуха цените на апартаментите в София. Така гостите на столицата ни догодина ще трябва да се бръкнат по около 10 000 евро за шест нощувки у нас. 

Темата акцентира Владислав Наков с публикация във фейсбук. Ето какво написа той:

Мои приятели, журналисти от Сърбия, ми обърнаха внимание на цените в София, в периода 10-16.05.2027г., когато се очаква домакинството на Евровизия… Смрадливи апартаментчета по 10 000 евро за 6 нощувки! Чувам, че хора, живеещи в центъра и около зала "Арена", ще отдават собствените си домове, за да вземат наем...

Нещастници!!!". 

Назначиха шефа на родната "Евровизия", той ще трябва да организира всичко

Коментарите под публикацията му са красноречиви.

"Ами, ден година храни… Коледа, Нова година, Великден…Никулден… Нищо ново под шапката", пише Rumy Dimitrova. "Така, както скъпите хотели във Виена са останали празни, така и тези ще останат!", смята пък Mariela Ivanova.

А други се шегуват: "Не сте разбрали правилно. Това е пазарната цена на жилището към момента на провеждане на Евровизия в София".

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
3 Коментара
Българин бил в чужбина...
преди 3 седмици

Абсолютно правилно!

Откажи
Milivan
преди 3 седмици

Ето затова го направете в Бургас. Слънчев бряг е огромен, Поморие, Св. Влас, Равда..... всичко е на половин час път. 2 нови комплекса има построени на 5 мин. пеша от сградата. Стига с тая София - мръсна, стара, пренаселена и неподдържана.

Откажи
Eмилия
преди 3 седмици

От цялата огромна организация, която предстои, ТОВА ЛИ Е НАЙ-ВАЖНОТО?

Откажи