Може да е петък и да е ден на майстора - и вероятно вече да сте настроени за почивка, но динамиката на деня тепърва предстои. Затова се заредете с дежурна доза смях, за да ви е по-лека работата.
Пристига един полицай на работа гол. Питат го:
- Какво става, Пешо, защо идваш гол?
- Ами... вчера отидох на нощен клуб...
- Е, и?
- Ами, танцуваме, натискаме се, всичко е нормално.....
- И?
- И изведнъж диджеят спира музиката и казва: "Сега ще изгасим светлината за 30 сек. И мъжете да се съблекат!"
- ???
- Включват светлината след 30 сек. - всички мъже сме голи! Чудничко!
- А после?
- Диджеят пак се обажда: "Сега ще изгасим светлината за 30 сек. И всички дами да се съблекат!"
- !!!
- Включват светлината и всички дами са голи!!!
- Невероятно!!! А след това?
- После диджеят каза: "Сега ще изгасим светлината за 30 мин. И мъжете да започват работа!"
- И ти?
- И АЗ ДОЙДОХ НА РАБОТА!!!
* * *
Дежурният полицай чете дебела книга и през цялото време коментира на глас:
- Ама че работа... Не може да бъде!... Направо невероятно!
По едно време отчаяно затваря книгата:
- Направо не мога да повярвам!
Минаващият край него офицер го пита:
- Какво четеш?
- Правописният речник!