Взе повече такива бежанци предпочитат България: Над 7700 двойки със 17 хиляди деца

У нас е имало 7700 щъркелови двойки, най-много гнезда са се свили в Хасково, Пловдив и София

https://blitz.bg/lyubopitno/vze-poveche-takiva-bezhanci-predpochitat-balgariya-nad-7700-dvoyki-sas-17-hilyadi-deca_news1111580.html Blitz.bg

Повече щъркели в България - това показват резултатите от преброяването на най-чаканите пролетни гости у нас. С повече от една трета се е повишила популацията на гнездящите птици, показват данните от годишното им преброяване.

У нас е имало 7700 щъркелови двойки, а които са отгледали над 17 хиляди малки.

Най-много гнезда са се свили в Хасково, Пловдив и София, а рекордьорът е село Баня, община Разлог, с цели 51, предаде bTV.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай