Повече щъркели в България - това показват резултатите от преброяването на най-чаканите пролетни гости у нас. С повече от една трета се е повишила популацията на гнездящите птици, показват данните от годишното им преброяване.
У нас е имало 7700 щъркелови двойки, а които са отгледали над 17 хиляди малки.
Най-много гнезда са се свили в Хасково, Пловдив и София, а рекордьорът е село Баня, община Разлог, с цели 51, предаде bTV.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.