На площада пред гарата във Флам, обаче, никой не мрази троловете. Напротив, всеки иска да се фотографира с тях, да ги погали по носа и дори да си занесе фигурката им вкъщи. Затова е готов да плати 20, 30, че и повече евро. Размерът в случая има значение. Затова и норвежците вече ги обичат.
На show.blitz.bg може да прочетете цялата любопитна история.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.