Слави Трифонов за "Петрохан": Терзиев е лъжец, не го е срам, не го е грях

Лъжата блесна, след като прокуратурата свали банковата тайна по този криминален случай, посочи той

https://blitz.bg/mrejata/slavi-trifonov-za-petrohan-terziev-e-lazhec-ne-go-e-sram-ne-go-e-gryah_news1140861.html Blitz.bg

Лидерът на партия "Има такъв народ" Слави Трифонов коментира изявлението на столичния кмет Васил Терзиев, в което той обяснява какви дарения е правил към организацията, ръководена от Ивайло Калушев. Според него, кметът е съпричастен към хората в "сектата", както той я нарича, но не изпитва никакво състрадание към жертвите.

Ето какво написа Трифонов във Фейсбук:

Свързаност с аферата „Петрохан“: Камен Славов, съдружник на Саша Безуханова, и НПО мрежи на ПП-ДБ

"Някой беше казал, че разликата между нас и японците е, че японците изпитват чувство за срам, а европейците изпитваме чувство за грях.

Парадоксално е, но има хора, които не изпитват нито чувство за срам, нито чувство за грях. Има хора, които не изпитват нищо. Това са празни хора. Сега ще ви дам пример за един такъв - празен човек.

Преди малко този човек даде брифинг. На този брифинг той каза следното: „Дарил съм 251 000 лева за НПО-то на Ивайло Калушев и пак бих ги дал“. Тези думи са на кмета на София Васил Терзиев. Празен човек.

Само да ви припомня, че след трагедията в Петрохан кметът Терзиев побърза да напише, че Калушев и компания всъщност са едни „добри момчета“. Малко по-късно си призна, че е дарил в личната сметка на един от сектантите 70-80 хиляди евро. После стана ясно, че той е излъгал и всъщност е захранил сметката на един от самоубилите се, защото това не е дарение, а захранване на лична сметка с 251 000 лева. Тоест - той е излъгал. И лъжата блесна, след като прокуратурата свали банковата тайна по този криминален случай.

Просто кметът Терзиев е лъжец и не му пука. И истината е, че кметът Терзиев има съпричастност към въпросните сектанти и педофили и няма грам съпричастност към жертвите на Калушев и към откраднатите детски животи. И от днешното му изявление става ясно, че той е горд от себе си.

Ето затова ви казвам - първо, че кметът Терзиев е лъжец, второ, че е празен човек. Толкова е жалко и тъжно, че подобен човек не само е публична фигура, а и е кмет на София. Щото ти, като кмет, можеш да му искаш оставката, ама като човек към него можеш да изпитваш само съжаление."

Истинските въпроси по случая „Петрохан“: Васил Терзиев уточни как са извършени даренията

Както БЛИЦ съобщи, в последния си пост по темата Терзиев заявява, че "това, което се случва около "Петрохан", е учебникарски пример как се произвежда медийна истерия, за да се скрият истинските въпроси".

По думите му, даренията, които той отдавна призна, че е направил, са похарчени за техника, която и в момента може да се види на "Петрохан".

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ! 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
12 Коментара
САЛКО
преди 3 месеца

СЛАВИ, ПЛЮЕШ КАТО ЗА ПОСЛЕДНО.

Откажи
ВИЛИОН
преди 3 месеца

СЛАВИ,СПРИ СЕ МАЛКО БЕ ЧОВЕК. ТИ УМОРА НЯМАШ ЛИ?

Откажи
Вели
преди 3 месеца

ИТН,най-противната партия.

Откажи
Азе
преди 3 месеца

А Славуца да каже нещо за изтърваните 480 млн. евро по ПВУ, защото Павела общата направи събранието в последния момент, че да не се събере квоум.

Откажи
ОКС
преди 3 месеца

А ти кой беше?

Откажи
Защо
преди 3 месеца

Кмета обсъжда топлофикация с Калушев ? Фалира и подарява на 10% от реалната цена

Откажи
Не само той
преди 3 месеца

Това е типично за всеки червенбок лук !

Откажи