Цена 48 лв. за 4 човека, а на масата най-вкусната черноморска риба, раци и сарми СНИМКИ

Въпросната риба я няма по ресторантите, но я има на пазара на Каварна, твърди Павлин Стоянов

https://blitz.bg/mrejata/cena-48-lv-za-4-choveka-a-na-masata-nay-vkusnata-chernomorska-riba-raci-i-sarmi-snimki_news1081461.html Blitz.bg

Вече е месец май. Всеки мисли за море, почивка, бира на плажа (или джин с тоник), важното да има нещо в чашата и морски бриз. Изброеното върви с мезе. Рибка, раци, нещо морско.

Сега е време и за поста от Фейсбук на Павлин Стоянов, един разказвач на истории с щастлив край. Вкусни истории – също.

Ето какво написа той и и ни потопи в мечти:

Цена 48лв за 4 човека

Черноморска риба "Врана", черноморски раци паури, черноморски пържени лихнуси, сарми от лапад, ориз и черноморски миди.

Черноморската риба "Врана" е на вкус все едно дива ципура. Страхотна риба. Вкусна. Вкусна. Няма я по ресторантите, но я има на пазара на Каварна. Цената й от 15лв/кг е подарък за извадена днес от морето.

А лападовите сарми на Магьосницата с каварненски миди, могат спокойно да се нарекат шедьовър.

Нямате представа колко са вкусни. Цялото плато от няколко килограма дарове извадени днес от морето струва 48 лв от пазара на Каварна. Пребогато за 4 човека. Нужна Ви е само една Магьосница.

В коментарите на публикацията гореспоменатата „врана“ е описана като най-вкусната риба в Черно море. Ще опитаме, и ще разберем.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай