Окончателен удар за Йоан Матев, убил Георги в Борисовата градина

Той излежава присъда от 6 години и половина, а съдът отказа предсрочно му освобождаване

https://blitz.bg/nakazanie/okonchatelen-udar-za-yoan-matev-ubil-georgi-v-borisovata-gradina_news1093504.html Blitz.bg

Йоан Матев

Тричленен състав на Апелативния съд отказа да уважи молбата за условно предсрочно освобождаване от затвора на Йоан Матев. Магистратите потвърдиха решението на Софийския градски съд (СГС).

Според съда не са налице доказателства за основното изискуемо от закона поправяне на дееца във връзка с неговото лишаване от свобода. Той продължава да не приема отговорността за собственото криминално поведение.

Йоан Матев излежава присъда от 6 години и 6 месеца за убийството на Георги Игнатов в Борисовата градина, което е извършил като непълнолетен на 2 юни 2015 г.

Жалбата на осъдения срещу отказа на СГС да го освободи предсрочно не е основателна, сочат апелативните съдии. Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Дсса
преди 10 месеца

Знаете ли, защо го е убил? За да стане "корав"! Мечтаел е някога да стане капо ди туту капи, но за да си такъв, трябва да не се спираш пред нищо. Калявал е характера си.

Откажи