За София очакваме около 50% изборна активност. Това заяви пред БНТ Елен Герджиков, кандидат за общински съветник в столицата, издигнат от ГЕРБ. "Доверието към местната власт е по-високо, отколкото доверието към парламента", добави той.
"Работим, за да може ГЕРБ да спечели мнозинство в Общинския съвет в София. Целта ни е да имаме група от над 31 души в Столичния общински съвет. До този момент ние имахме 33 души", поясни той.
"Важно е да имаме това мнозинство, да носим своята отговорност и да гарантираме развитието на Столична община с темповете, с които вървим през последните години благодарение на програмата на кмета", каза още доскорошният председател на Общинския съвет в София.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.