Направен е анализ за възможностите за оптимизация и съкращаване на разходите в самото Министерство на образованието. Това каза преди началото на заседанието на кабинета ресорният министър Йорданка Фандъкова.
Фандъкова посочи, че може да бъде направено съкращение от 5%, за да бъде съпричастно министерството към останалите ведомства.
Ще се коментира къде да бъдат съкращенията.
По думите й заместник-министрите в образователното ведомство ще са трима, заради допълнителната функция, която ще изпълнява – младежка политика.
Най-важното е, че образованието е сфера, която е оценена като важна и в стратегически план и разбира се като антикризисна мярка инвестициите в тази сфера.
Има и готовност за инвестиране в квалификация и стимулиране на учители./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.