Цял Пловдив е бесен! Детенце е подложено на изключително гнусно наказание от възпитателка
Госпожата е накарала момчето да бърка в тоалетната чиния, след като го е обвинила, че е пуснало нещо в нея и се е запушила
Учителка наказа дете в детска градина в Пловдив, карайки го да бърка в тоалетната чиния.
Абсурдната ситуация се е случила преди дни в ДГ „Перуника” в район „Централен”, като за нея сигнализираха родителите на детето.
Бащата Владимир Стоянов разказа, че синът му е бил изключително разтроен, когато го е прибирал от детското заведение в същия ден. Детето му се е оплакало от „възпитателните” методи, които госпожа Пепа Филчева прилага.
Родителите на детето, което е в четвърта група, споделиха пред TrafficNews неговия разказ. До абсурдната ситуация се е стигнало преди дни, когато госпожата го е накарала да бърка в тоалетната чиния, след като го е обвинила, че е пуснало нещо в нея и се е запушила. След този случай момченцето отказва да посещава детската градина, тъй като се срамува и е разтроено.
„Това е изключително непрофесионално поведение и е некоректно. Волно или неволно, не се действа така, те са педагози.
Да, може да е сгрешил, може да е направил беля, не сме били на място и не знаем ситуацията, но каквато и да е тя, да го принуждаваш насила да бърка в тоалетната чиния за наказание е недопустимо. Настояваме за проверка и предприемане на необходимите мерки, тъй като сме запознати, че това не е прецедентна ситуация”, сподели бащата на детето.
Да донесе и тоалетна хартия
Освен това за наказание възпитателката е накарала детето да донесе три броя ролки тоалетна хартия.
„От детето разбрах, че преди него са карали и други деца да бъркат и чистят тоалетната. Сега от няколко дни му иска и три броя ролка тоалетна хартия. Детето отказа днес да влезе в детската градина, защото не носи съответните бройки тоалетна хартия и се страхуваше от реакцията й. След известно убеждаване от моя страна, детето се съгласи да влезе и там беше въпросната госпожа Филчева.
Попитах я кой настоява толкова и то със заплахи детето ми да носи такива неща, тя заяви, че ги иска, защото той бил запушил тоалетната”, разказа още възмутеният родител.
Бащата на детето е бил категоричен, че каквото и да е направило то – дали без да иска или нарочно, това не е начинът.
„Можеше да се обади на нас. Ако той я е запушил щяхме да я отпушим, не е това проблемът.
Щяхме да поговорим с него, да му обясним, че не е редно. Дете е, всеки прави грешки, но тя да го кара да бърка насила и да го заплашва – абсурдно!”, коментира Стоянов.
По думите му при разговора с госпожата от четвъртък сутрин, не е срещнал разбиране, като след това семейството е говорило и с директорката Красимира Малинова, която е казала, че ще потърси обяснение от госпожа Филчева. Тя коментира, че идеята на възпитателката е била детето да си вземе поука и да не прави така.
Незабавна проверка
„Назначавам незабавна проверка по случая. Независимо от нейния изход, ще обявим конкурс за избор на нов директор на тази детска градина и на останалите, на които не беше избран такъв на първия етап и са с временно изпълняващ длъжността.
Ще изберем директори, които да контролират и следят действията на служителите си, които трябва да сдържат нервите си и да осъзнаят, че те са педагози”, посочи зам.-кметът по образование Владимир Темелков, след получен сигнал.
Темелков добави, че се надява, ако учителката направи някоя грешка в живота си, никой да не я накара да бърка в тоалетната чиния за наказание и с цел „да се поучи”, тъй като това е абсурдно.
„Ако това е правилният начин да се учим от грешките си, това означава ли, че трябва да напълним целия град в тоалетни и когато правим грешки, да бъркаме в тях за наказание?”, коментира още той.
Последвайте ни
0 Коментара: