3 деца са в болница с морбили в Ловешко

Случаите на морбили са двойно по-малко от предходната седмица

https://blitz.bg/zdraveopazvane/3-deca-sa-v-bolnica-s-morbili-v-loveshko_news1158532.html Blitz.bg
© Shutterstock

В област Ловеч са регистрирани трима заболели от морбили, съобщават от Регионалната здравна инспекция в града.

Единият случай е на 5-годишно дете от Луковит, другите два са на деца от село Бежаново - на 6 и на 12 години, които са контактни в семейството.

Децата са настанени в Инфекциозното отделение на Университетската многопрофилна болница за активно лечение „Д-р Георги Странски“ в Плевен.

Случаите на морбили са двойно по-малко от предходната седмица. Тогава бяха шест. Четирима от заболелите също бяха от луковитското село Бежаново.

От РЗИ съобщават и за двама болни от варицела. Те са 35-годишен мъж от Ловеч и 5-годишно дете от село Александрово. Седмица по-рано заразените бяха петима.

Регистрирани са още случай на хепатит Б в Ябланица и на лаймска борелиоза в Троян.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай