Около десет кубически метра скална маса се е срутила снощи от ската над улица „Георги Бенковски” в Балчик, съобщи кметът Николай Ангелов. Най-вероятно, активното снеготопене и падналите вчера дъждове са причина за активизиралото се свлачище на т.нар. Ак баир в морския град.
Проблемът е, че се сриват камъни от стръмния скат и повличат и пръст, обясни кметът. Още снощи първите количества паднала скална маса са почистени и улицата е била освободена. Тази сутрин обаче също е имало свличане на земна маса – около 10-20 кубически метра, обясни кметът. Той посочи, че притесненията са заради надвисналите големи камъни, които има вероятност заедно със земна маса да се срутят върху автомобилите и пешеходците по ул. „Георги Бенковски, която е една от най-натоварените в Балчик. Поради това Николай Ангелов е издал заповед за затваряне на улицата до окончателното решаване на проблема. Екипи почистват сега улицата.
Днес се очаква на място да пристигне екип на "Геозащита"-Варна, за да направят оглед на мястото и да дадат предписания. Преди десет години е правен проект за укрепване на ската.
Станислава Георгиева, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.