Анастасия Стойчева каза ще ни морят ли скоро големи суши

Засега продължително засушаване не се очаква, коментира климатоложката

https://blitz.bg/obshtestvo/anastasiya-stoycheva-kaza-shte-ni-moryat-li-skoro-golemi-sushi_news1019529.html Blitz.bg

Продължителен сух период в България засега не се вижда. През идните почивни дни и понеделник ще има стабилизиране на атмосферата, но от вторник отново се очакват интензивни валежи с гръмотевици.

Тази прогноза направи синоптикът от НИМХ Анастасия Стойчева по Euronews Bulgaria.

Заради влагата в атмосферата и изпаряването й от слънчето в събота и неделя на места също се очакват интензивни валежи, придружени от гръмотевични бури.

След снощната бура в София, която продължи на два пъти за около час и половина, количество дъжд сумарно е 60 л на кв. метър, каза още Стойчева. Градушката бе в размер на по-малък орех, допълни тя.

Влагата, която е от валежите вчера, а и съществуващите метереологични особености, ще доведат и днес до обилни валежи.

Очакваме в Рило-Родопската област и Северна България да има интензивни превалявания.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай