Атмосферен фронт смъква яко градусите до дни

В самия край на месеца ранните прогнози очертават отново антициклонален период – без валежи, с мъгли сутрин и повече слънце следобед

https://blitz.bg/obshtestvo/atmosferen-front-smakva-yako-gradusite-do-dni_news1119082.html Blitz.bg

До края на ноември късната есен ще донесе редуващи се периоди на топло време и есенни смущения с валежи и застудяване. Прогнозите на метеоролозите показват динамичен месец с чести промени във времето, пише Дунав мост.

В четвъртък през деня валежите бързо ще се ограничат и ще спрат. Облачността ще се разкъсва. До събота сутрините ще са мъгливи в ниските райони, следобедите – с динамична облачност и повече слънце. Превалявания – на изолирани места. Дневните температури ще се движат между 15 и 20 градуса, по-ниски в местата с мъгла.

В периода неделя - понеделник (23-24 ноември) се очаква бързо преминаващо атмосферно смущение, което ще засегне Западна и Северна България. Валежите ще са локални и по-съществени през нощта. Подобна обстановка ще има и в дните 25-26 ноември с преминаването на студен атмосферен фронт.

В самия край на месеца ранните прогнози очертават отново антициклонален период – без валежи, с мъгли сутрин и повече слънце следобед.

Ако се запази прогнозираната атмосферна циркулация, се очаква студено време за кратко около 26 ноември с дневни температури в интервала 10-15 градуса. След това, в последните дни на месеца, термометрите ще се движат между 13 и 18 градуса.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай