Бебе е първият болен от морбили в София

Здравните власти продължават да следят разпространението на заразата

https://blitz.bg/zdraveopazvane/bebe-e-parviyat-bolen-ot-morbili-v-sofiya_news1144762.html Blitz.bg
© Getty Images

Първият случай на морбили в София е заболяло бебе на 8 месеца.

"Пробата пристигна в Националната референтна лаборатория вчера, като все още изследванията продължават. Дневно пристигат от 10 до 15 пациентски проби. 66 са регистрираните случаи, лабораторно потвърдените към момента са 56.

Първи случай на морбили в София

Все още очакваме клинични проби от оповестени случаи", коментира пред Bulgaria ON AIR доц. Стефка Крумова от Националната референтна лаборатория.

РЗИ: Дете от Правец с морбили след контакт с болен

Здравните власти продължават да следят разпространението на заразата.

В страната процентът на заболелите расте.

14 са новорегистрираните случаи на морбили в страната за първите два дни на април. С тях заразените стават общо 66-ма.

Всички новорегистрирани са деца до 15-годишна възраст. Заразата достигна София - 1 случай, София - област - 1 случай, Враца - 12.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай