Блокират ни границата

Очаква се протест на превозвачи от Сърбия, Черна гора и Босна и Херцеговина

https://blitz.bg/obshtestvo/blokirat-ni-granicata_news1131915.html Blitz.bg

Превозвачи от Сърбия, Черна гора и Босна и Херцеговина готвят от утре блокада на граничните пунктове със страни от Шенгенското пространство, която ще засегне и българската граница, предава БНТ.

Каква е причината за недоволството и как ще се отрази на българските превозвачи, които вече претърпяха сериозни загуби заради блокадите на гръцките фермери?

Емил Николов - експерт, Съюз на международните превозвачи:

"Защо се случва това нещо - случва се заради въвеждането на европейската система, която касае всички граждани от трети страни, които в рамките на 180 дни имат правото на престой само на 90 дни, което като лимит за транспортните работници, водачите на товарни автомобили от трети страни е много кратък период и те няма как да го спазват."

"Идеята е да бъдат приети като транс граничени работници, а не като общо основание туристи."

"Заради заобикалянето ще има и загуби."

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай