Брациговци да не използват труда на сираци от двата пансиона в града “Ана Гиздова” и “Васил Петлешков”. Това призова кметът на общината Васил Гюлеметов след серия от сигнали, постъпили в администрацията.
От жалбите ставало ясно, че срещу дребни суми местните хващали сираците да вършат земеделска и кърска работа. По време на розобера те бягали от училище, за да изкарат някой лев на полето. През зимата пък цепели и внасяли дърва за огрев срещу заплащане. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.