"Бял" вятър изяжда снега

https://blitz.bg/prognoza-za-vremeto/byal-vyatar-izyazhda-snega_news31391.html Blitz.bg

Топли въздушни маси, изтласкани от атлантическото крайбрежие, носят измамно усещане за наближаваща пролет, но към края на другата седмица пак ще има застудяване, предупреждават синоптиците. Сегашният т.нар. "бял" вятър, който изяжда до 10-15 см сняг дневно, обичайно е мартенски и докарва същинската пролет.

Събота остава студен ден, температурите ще паднат до минус 5 градуса, от неделя обаче тръгват нагоре и до сряда - четвъртък ще стигнат 10-12 градуса. В началото на следващата седмица идва ново застудяване, но вече по-умерено. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай