Чудо в "Света София": Акушер-гинеколози извадиха гигантски 12-килограмов тумор от тялото на жена

Развитието на образуванието наложило сложна операция за отстраняването му и за да бъде извършена хистеректомия

https://blitz.bg/zdraveopazvane/chudo-v-sveta-sofiya-akusher-ginekolozi-izvadiha-gigantski-12-kilogramov-tumor-ot-tyaloto-na-zhena_news765085.html Blitz.bg
Гигантски 12-килограмов тумор отстраниха успешно в отделението по акушерство и гинекология на МБАЛ „Света София“, съобщават от пресцентъра на болничното заведение.

Развитието на образуванието наложило сложна операция за отстраняването му и за да бъде извършена хистеректомия. Екипът в състав д-р Виктор Новачков, д-р Катерина Чачева и д-р Ивона Вълчева срещнал допълнителни трудности, предвид разположението на голяма част от тумора в ретроперитонеалното пространство.

До тоталната лапаротомия се стигнало след направено образно изследване със скенер, което установило наличието му и необичайните му размери.

69-годишната пациентка от южна България дълго време мислела, че е напълняла, тъй като не е имала никаква симптоматика. В момента тя се чувства следоперативно много добре и скоро ще бъде изписана.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай