Цветлин Йовчев закрива СОД

Държавните охранители вече не сключват договори с нови клиенти

https://blitz.bg/obshtestvo/cvetlin-yovchev-zakriva-sod_news215027.html Blitz.bg

Вътрешният министър Цветлин Йовчев закрива полицейския Сектор “Сигнално-охранителна дейност”, съобщи Нова телевизия. Държавните охранители вече са спрели да сключват договори с нови клиенти, а до края на годината всички подписани договори ще бъдат спрени.

Това е част от структурната промяна в МВР, планирана от новите управляващи. Така Цветлин Йовчев е взел решение да закрие единствената структура в МВР, която носи приход в бюджета от над 25 милиона лева годишно.

След като полицейският СОД бъде закрит, над 10 000 охранявани от тях обекта в цялата страна ще преминат в ръцете на частните охранителни фирми.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай