Програмният директор на Канал 3 Сашо Диков е готов да напусне телевизията заради уволнението на неговия кадър Петя Петрова. Той имал тежък разговор с новата собственичка Мария Опренова, а оставката му е въпрос на дни.
"Няма да коментирам нищо до 1 август. Тогава ще говоря по всички теми, свързани с телевизията", каза пред БЛИЦ Сашо Диков. В момента той е в отпуск.
Доскорошната му подчинена Петя Петрова поиска същата отсрочка, за да коментира новата ситуация в медията. "Ще си почивам до 1 август, после ще кажа всичко. Бившите собственици (Величко Найденов и Николай Вучев – б.а.) и Сашо (Диков – б.а.) ми казаха, че няма проблем", каза пред БЛИЦ тя.
Миналата седмица БЛИЦ преди всички съобщи, че Петрова е освободена заради репортаж от земеделски протест в София. Едрогърдата репортерка бе обвинена, че не била потърсила гледната точка на министър Димитър Греков, а това я уличавало в тенденциозност при изпълнение на журналистическите й задължения. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.