Дойчин Василев тръгва с дъщеря си към Манаслу

https://blitz.bg/obshtestvo/doychin-vasilev-tragva-s-dashterya-si-kam-manaslu_news42794.html Blitz.bg

Алпинистът Дойчин Василев и неговата дъщеря Маргарита Василева ще направят опит да изкачат осмия по големина връх в света Манаслу. Експедицията ще бъде подкрепена с лични средства на министър Николай Василев и директора на болница „Лозенец” доц. Любомир Спасов, съобщиха от МДААР.

В понеделник участниците ще съобщят подробности в пресклуба на БТА.  Манаслу е на територията на Непал. Досега български алпинисти са правили два опита за изкачване на този връх – единият е през 1993 г., а другият през 1998 г. В експедицията през 1998 г. е участвал и Дойчин Василев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай