Тодоров беше арестуван вчера сутрин на Летище София при пристигането си у нас от Истанбул. В компютрите на фирмата му обвинението твърди, че е открило източените данни от Националната агенция по приходите.
По обед се очаква и извънредно изявление на Специализираната прокуратура, на която е обявено, че ще бъдат изнесени нови детайли от разследването за кибертероризъм, информира bTV.
Междувременно НАП също подготвят пресконференция днес по повод предприетите действия от тяхна страна, свързани с неоторизирания достъп до данни.
Следобед започва работа и създадената заради хакерската атака - парламентарна временна анкетна комисия за изясняване на всички факти и обстоятелства около случая с източените данни от НАП. Извикани за изслушване са представители на НАП, МВР и ДАНС.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.