Искаш да регистрираш кола в КАТ, без да чакаш на опашка? Ето колко цакаш

https://blitz.bg/obshtestvo/iskash-da-registrirash-kola-v-kat-bez-da-chakash-na-opashka-eto-kolko-cakash_news603902.html Blitz.bg
Изваждане на регистрацията на автомобили от КАТ, предлагат от Института за пътна безопасност. Според експерти лошите условия в пунктовете за контрол на автомобилния транспорт подтикват шофьорите да прибягват до корупционни практики, съобщава Bulgaira ON AIR.

От 10 канала за преминаване на ГТП в КАТ-София, технически изправен е само един. Именно затова опашката от автомобили за него става километрична, а цената да изпревариш чакащия пред теб е скромна. Минават пред вас и ви дават по 30 лева.

Този приличен бизнес се оказа и капан за цялото ръководство на КАТ-Благоевград преди седмица.

За да се пресече корупцията, експертите предлагат извеждане на регистрацията на автомобили от КАТ. А това да се поеме от съответната община.

Експертите настояват и за дигитализация на голяма част от документацията, с която работи "Пътна полиция".

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай