Извънредно: Откриха още един "Дом на ужасите"

Властите проверяват хоспис в село Говедарци, община Самоков, собственост на същото лице, управляващо в дома с. Ягода

https://blitz.bg/regioni/izvanredno-otkriha-oshte-edin-dom-na-uzhasite_news1088462.html Blitz.bg

Властите проверяват хоспис в село Говедарци, община Самоков, собственост на същото лице, управляващо „Дома на ужасите“ в с. Ягода.

В него няма бедстващи хора или такива в тежко здравословно или физическо състояние, в каквото бяха намерени пенсионери в другия дом за възрастни, който беше затворен от властите заради нехуманно отношение.

„Дейли Мейл“ гръмна с новината за къщата на ужасите в Ягода, читателите му са в шок

Проверката на полицията е започнала около 19 ч. в неделя, 8 юни. Тя е след подаден сигнал на телефон 112. На място има екипи на социалните,  служители на Община Самоков, МВР и АКСУ. Към обекта пътуват представители на Медицински надзор и Инспекция по труда.

Проверката продължава

Проверяват се настанените в дома лица.

Ад зад заключени врати: Затворени, вързани, упоени – разказ от сърцето на кошмара в Ягода

На място няма хора, свързани с управата на дома. В интернет обектът може да бъде открит като „Резиденция за Спа туризъм и отдих Вила Бор“.  

Проверката продължава.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай