С новите заразени общият брой на децата, които се обучават дистанционно в Ямбол, стават над 100.
От РЗИ съобщиха, че заразените ученици са от 6 и 12 клас на гимназията.
Под карантина остават и две паралелки от ОУ "Петко Р. Славейков" и "Йордан Йовков".
За последното денонощие в Ямболска област са регистрирани общо 12 положителни проби. С тях общият брой нараства до 444.
Освен двамата ученици заразени са и лекар от доболничната помощ от Ямбол, служител на администрацията в община Тунджа и служител от персонала в Дом "Стари хора".
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.