Съпругата на водещия на новините по Нова Христо Калоферов – Мила Калоферова, публикува емоционален сигнал в социалните мрежи, с който изрази възмущението си от поведението на родители на детска площадка в столичния квартал „Връбница“ 1.
По думите ѝ, от около два месеца родители от блока оставят два плика с детски играчки, закачени на дърво, за да могат всички деца, които посещават площадката, свободно да играят с тях. Всяка вечер играчките били прибирани, за да могат да бъдат използвани отново на следващия ден.
Според разказа на Калоферова, в деня на случката на площадката имало много деца и родители, които виждали за първи път. Малко по-късно, когато отишли да приберат играчките, ги заварили разпилени по земята.
На публикуваната от нея снимка се виждат десетки цветни пластмасови конструктори и играчки, разхвърляни около дърво, до което е оставен и един от пликовете.
„Искам да изразя огромното си възмущение от някои родители! Всичко тръгва от нас и ако искаме децата ни да са възпитани, трябва да даваме добър пример, нали?“, пише тя.
Калоферова отправя апел към останалите родители да възпитават децата си да пазят общите вещи.
"Здравейте, група! Искам да изразя огромното си възмущение от някои родители! Всичко тръгва от нас и ако искаме децата ни да са възпитани, трябва да даваме добър пример, нали? Или?
Живея във "Връбница"-1, бл. 502. От ДВА МЕСЕЦА ние, родителите на едно дърво сме закачили два плика с детски играчки. Предназначението им е всяко дете, което е на площадката да играе с тях. Всяка вечер ги прибираме, за да играят и на следващия ден. Днес, на обяд имаше доста деца и родители, които за пръв път виждаме. Децата им (разбира се) играеха с играчките от пликовете. Каква ни беше изненадата, когато слязохме преди малко и заварихме това! Не го позволяваме на нашите деца, моля, не го позволявайте на вашите! Играчките са за всички деца!," гласи цялата публикация.