Млад мъж се самопростреля в Плевенско, прокуратурата го погна

В дома му е намерена и иззета самоделна пушка, с метална ръкохватка заварена към тръбата, пусков механизъм и пружина

https://blitz.bg/regioni/mlad-mazh-se-samoprostrelya-v-plevensko-prokuraturata-go-pogna_news1146690.html Blitz.bg
© Shutterstock

33-годишен мъж се е самопрострелял в частен дом в село Николаево, съобщават от ОДМВР-Плевен.

На 12 април в 18,50 часа във Второ РУ - Плевен е получен сигнал от дежурен лекар в болнично заведение в областния град за постъпил пациент с разкъсно - контузна рана в областта на лявата ръка, с фрактура на лъчевата кост, както и с множество сачми в меките тъкани на лявата ръка.

Мъжът е без опасност за живота. Пострадалият е посетен в полицаи, които са взели следи от барутни частици от ръцете му. Служители на реда са провери оглед в дома, където е извършено прострелването.

Намерена и иззета е самоделна пушка, с метална ръкохватка заварена към тръбата, пусков механизъм и пружина. По случая е започнато досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 129, ал. 2 от НК. Уведомен е дежурен прокурор в РП – Плевен.          

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай