Над 800 камери за видеонаблюдение са монтирани в класните стаи в 1154 училища в страната. Целта е да се следи за спазването на правилата и обществения ред за матурите по български език и литература, които са утре. Това съобщи образователният министър Даниел Вълчев. Той представи интегрираната система за видеонаблюдение, която ще се тества утре за първи път.
Според Вълчев учениците няма да знаят, дали в тяхното училище са монтирани камери, тъй като няма да има опознавателен знак за това. Знаци за монтирани камери ще има чак след като интегрираната система обхване цялата страна. Камерите ще са подвижни и могат да се монтират и в дворовете на школата. Те ще предават в реално време какво се случва в училище, като записите могат да се ползват от полицията, уточни Вълчев./БЛИЦ