Фалиралата винарска изба Dos Alamos в село Неговановци, Видинско, е обявена за продажба на търг. Синдикът на „ВИНТАЖ 2007“ ЕООД, която е в несъстоятелност, организира разпродажбата на имуществото, съобщава агенция BulNews.
Какво включва имотът?
Имотът обхваща общо 7 188 кв.м, като самата изба е с площ от 1 018 кв.м и разполага със следните помещения:
-
Административна част: Офиси, стая за технолог, физико-химическа лаборатория, дегустационна зала, санитарни възли.
-
Производствена част: Стая за почивка на персонала, гардеробно, складове за амбалаж и готова продукция, бутилково отделение за отлежаване на вина, магазин, главно ел. табло.
-
Подземен етаж: Ферментационен сектор и отделение за съзряване на виното при оптимални условия за влажност и температура.
Избата е оборудвана с модерна автоматизирана линия, която включва синхронизирани производствени блокове и отговаря на всички изисквания на България и ЕС за производство на висококачествени вина.
Цена и условия на търга
Това не е първото предлагане на избата. В миналото тя е била оценявана на близо 3 милиона лева, но след неуспешни опити за продажба, сега стартовата цена е намалена до 1 450 000 лева.
Търгът ще се проведе на 20 май в сградата на Районния съд във Видин. Желаещите да наддават могат да подадат своите оферти предварително, като се очаква интерес от потенциални инвеститори и винопроизводители.
Перспективи за инвестиция
Придобиването на утвърдена винарска изба с изградено технологично оборудване и възможност за производство на елитни вина е привлекателна възможност за предприемачи в сектора. В контекста на нарастващия интерес към винен туризъм и висококачествени български вина, имотът може да бъде трансформиран в печеливша инвестиция.