Незрящите с кучета водачи: Гледат ни на криво

https://blitz.bg/obshtestvo/nezryashtite-s-kucheta-vodachi-gledat-ni-na-krivo_news69691.html Blitz.bg

"Ей малката, какъв е тоя помияр в автобуса", с такава реплика се обръща мъж в градския транспорт към незрящо момиче с куче-водач.

"Какво е това куче с червен кръст, от коя болница си го взела" е друг невеж коментар отправян към хората в неравностойно положение.

Това разказаха в сутрешния блок на БНТ три незрящи момичета, които са от малцината щастливци в България, които разполагат с кучета водачи.

"Чакаш автобус, няма кой да ти каже номера. Отиваш на някоя от вратите да попиташ, кучето си слага предните лапи на стъпалото, а рейса тръгва с риск да повлече и кучето и теб"

Проблеми има при возене в метрото, влизане в магазини, университет. Едно от момичетата дори не е било допуснато от портиера на очна клиника с кучето-водач.

"Хората все още не са запознати, но нека попитат, за да не се получават такива абсурдни ситуации', допълниха момичетата и призоваха към повече разбиране и толерантност./БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай