Пореден случай на жестокост към куче в България. В социалните мрежи се появи кадър, на който се вижда как автомобил влачи куче.
Снимката е направена преди табелата на град Долна Митрополия в Плевенско. Автомобилът, дърпащ животинчето, е с английски регистрационен номер.
"Кучето е добре", уверява жената, споделила ужасяващата снимка. Според нея, то няма сериозни наранявания.
Животното е прекарало изминалата нощ в стационар от ветеринарната клиника в Плевен, но оттам отказват да го оставят за повече време. Днес в 09:00 часа е трябвало да бъде взето, но момичето, което го е спасило, е в напреднала бременност и не може да го гледа.
Жената моли за помощ - за временни или постоянни осиновители на кучето.

За съжаление, това е поредната проява на жестокост към животни през последните дни.