Няма време: Родителите на ученици, които искат пари, трябва да побърза

Няма да се взима под внимание дали децата са записани в държавно, общинско или частно училище и без подоходен критерий

https://blitz.bg/obshtestvo/nyama-vreme-roditelite-na-uchenici-koito-iskat-pari-tryabva-da-pobarza_news980497.html Blitz.bg

Агенцията за социално подпомагане напомня на родителите на ученици, записани в първи, втори, трети, четвърти и осми клас, че наближава крайният срок за подаване на заявленията за еднократните помощи за ученици. Той изтича в неделя (15 октомври). 

От тази учебна година помощта от 300 лева се предоставя на всички ученици от посочените класове.

Няма да се взима под внимание дали децата са записани в държавно, общинско или частно училище и без подоходен критерий. Трябва да живеят постоянно в страната.

Размерът на подкрепата е 300 лева и се изплаща на два пъти - 150 лева от средствата се получават след отпускането на помощта, а остатъкът - в началото на втория учебен срок, ако детето продължава да посещава училище и не е допуснало пет и повече неизвинени отсъствия.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай