Мълчаливо бдение пред храма "Свето Въведение Богоридично" организират утре медиите в Панагюрище и граждани. Те ще протестират срещу организацията на традиционния панаир. В деня, в която целият християнски свят скърби за жертвата на Исус Христос, в града пушат кебапчийници и се носи чалга, недоволстват гражданите.
Бдението е насрочено за 11.00 часа утре и ще продължи един час. Общинският съвет взе решение панаирът от следващата година да се провежда на Светли петък. Според историци в миналото на Разпети петък наистина е имало сергии, но на него са се предлагали единствено керамични изделия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.