Журналистката Лиляна Панделиева сподели странна обява за работа. Това тя направи с пост в личния си фейсбук профил.

"Случайно попаднах на това обявление за работа. Развръзката е в края", уточнява журналистката.

Ето какво гласи поста й, свързан с обявата за работа:

Редактор "История"

Основни изисквания:
- завършено висше образование (бакалъвър/магистър по история). Професионалната ориентация в сферата на нова и съвременна обща история е предимство.
- аналитично мислене и способност за анализ и селектиране на научна информация;
- способност за боравене с големи масиви от информация с висока степен на сложност;
- способност за подбор и селектиране на проверени източници на научна информация
- добра езикова култура и умения за съставяне и оформяне на текст;
- умения за работа в екип;
- комуникационни умения;
- владеене на текстообработващи програми и пакета MS Office;
- ползване на английски език на работно ниво.

Основни отговорности:
- съставяне и редактиране на научни и научно-популярни текстове;
- поддържане на контакти с изявени български учени в съответната научна област;
- подготовка на текстове и илюстрации за предаване за печат.

Предлагаме:
- работа във високопрофесионална научна среда с възможност за развитие;
- трудов договор;
- гъвкавост при изпълнение на работните ангажименти;
- възможност за допълнителни финансови стимули, обвързани с показаните резултати.

ЗАПЛАТА: 500 лева.

Социална пенсия или учен - изберете сами ;)".