Първи случай на морбили в София

Общо 66 души са заразени в страната, най-много случаи са регистрирани във Враца

https://blitz.bg/zdraveopazvane/parvi-sluchay-na-morbili-v-sofiya_news1144591.html Blitz.bg
© Nataliya Vaitkevich / Pexels

Първи случай на морбили е регистриран в София. Това става ясно от съобщение на Министерството на здравеопазването, публикувано на страницата на ведомството. 

Общо 14 нови случая на морбили са регистрирани в България в първите два дни на април, с което броят на заболелите достига 66. По данни към 2 април, 10 от случаите са отчетени на 1 април, а още 4 – на следващия ден.

Сред новозаразените има по един случай в София-град и София-област, докато най-много заболели има във Враца – общо 12. От тях 11 са в община Бяла Слатина, а един – в община Козлодуй.

Всички новорегистрирани случаи са при деца на възраст от 0 до 15 години.

Ден по-рано – към 1 април – общият брой на заболелите в страната беше 61, след като бяха отчетени нови случаи във Враца, Плевен и София-област.

В края на март също беше отчетено нарастване на заболеваемостта, като към 31 март случаите достигнаха 50, а към 30 март – 43. Най-засегната остава област Враца, където е концентрирана по-голямата част от заразените.

Здравните власти продължават да следят ситуацията, като най-уязвима група остават децата, сред които се регистрират и най-много случаи на заболяването.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай