Почина председателят на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" инж. Крум Крумов, съобщиха от синдиката.
След дълго и мъчително боледуване ни напусна нашият брат, който 20 години защитаваше интересите на българските учители. Организираната от него учителска стачка през есента на 2007 г. беше уникална по своята продължителност и най-голямата стачка в новата история на българския синдикализъм. Със своя висок интелект, диалогичност и професионализъм инж. Крум Крумов ще остане в нашите спомени и ще бъде пример на синдикален лидер, човек и приятел, изказват прискърбието си Крум Крумов.
Поклонението ще се състои на 1 май 2009 г. от 12.30 ч. в Ритуалната зала на Централни софийски гробища. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.