Почитаме обичан светец, сътворил чудо

Мъченикът е трябвало да бъде одран жив

https://blitz.bg/obshtestvo/pochitame-obichan-svetec-satvoril-chudo_news903873.html Blitz.bg

Свети Мирон бил от богат и знатен род. Той бил свещеник в Ахаия. Хората го обичали и почитали, защото имал благ характер, бил мъдър и човеколюбив.

Във времето на Деций на Рождество Христово езичници се втурнали в храма, в който служел Мирон. В своя гняв те го хвърлили в силно нагорещена пещ, но Мирон излязъл невредим. Това чудо разярило още повече мъчителите и особено съдията Антипатър.

Той заповядал да одерат на ремъци кожата на Мирон от главата до нозете. Мъченикът доловил един такъв ремък от своята кожа и с него ударил по лицето съдията, който изпаднал в ужас, взел меча и се самоубил.

Най-после св. Мирон бил отведен в гр. Кизик и там го посекли с меч. Това станало в 250 година.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай